Dusios dviračių trasa, 24 km

Smagu keliauti tiek dviračiu, tiek automobiliu. Visas 24 km ilgio maršrutas aplink Dusios ežerą yra asfaltuotas. Kelias dažnai driekiasi netoli ežero kranto. Vakarinėje maršruto dalyje yra kelio ruožų, kuriuose eismo greitis ribojamas iki 50 ar 40 km/val . Nuostabi Dzūkų jūros ežero panorama atsiveria nuo Prelomciškės piliakalnio, o Metelio ežeru galima grožėtis užlipus į Metelių apžvalgos bokštą. Lankytojų centre galima pažvelgti į Dusios ežero paukščius per optinę įrangą.

Lankytojų centras

Lankytojų centre susipažinsite su regioninio parko kultūros ir gamtos vertybėmis, nakvynės ir poilsio galimybėmis. Galima užsisakyti ekskursiją parko lankytinomis vietomis, įsigyti lankstinukų, suvenyrų, išsinuomoti dviratį ar trivietę kanoją.

Kryžių šventovė

Pietvakarinėje Dusios pakrantėje, tarp Sutrės ir Staigūnų kaimų, ant kalvos šviečia naujai atstatyta Kryžių šventovė. Kryžiuose, kaip ir anksčiau, švenčiami Sekminių, Petrinių ir Oktovos atlaidai, sutraukiantys tūkstančius maldininkų. Senoji Kryžių koplyčia stovėjo arčiau ežero, apsupta ošiančių medžių. Dabar toje vietoje išlikę tik pamatai ir atminimo kryžiai. šalia stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo. ši vietovė minima nuo 1702 metų, kai Lietuvos kariuomenė kovojo su švedais.

Prelomciškės piliakalnis

Tai vienas didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioniniame parke esančių piliakalnių. Piliakalnis stūkso vakariniame Dusios krante, 3,4 km nuo kelio Seirijai – Simnas. Iki 12 metrų aukščio statūs piliakalnio šlaitai viršuje baigiasi didele aikštele. Piliakalnio papėdėje buvo didelė jotvingių gyvenvietė, o ant piliakalnio stovėjusi gerai įtvirtinta medinė pilis. Nuo Prelomciškės piliakalnio atsiveria įspūdinga panorama į Dusios ežerą. Kasmet liepos mėnesį prie piliakalnio vyksta Oninių šventė.

Metelių apžvalgos bokštas

Pietinėje Metelių kaimo dalyje (Lazdijų raj.), prie kelio Nr. 181 Seirijai – Simnas – Igliauka, stūkso 15 metrų aukščio Metelių apžvalgos bokštas, žiūrėti žemėlapyje. Nuo jo galima apžvelgti vertingiausius Metelių kraštovaizdžio draustinio objektus – Metelio ežerą, paukščiams svarbią šlapią Kimsinės pievą, Metelių kaimą, kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnį. Matomas siauras Dusios ežero ruožas.

Daugiau informacijos: https://meteliurp.lrv.lt/lt/informacija-lankytojams/turistiniai-marsrutai/dusios-dviraciu-trasa-24-km