Pėsčiųjų maršrutas „Pakilk virš Dusios”, 11 km

Tiems, kuriems trumpų pėsčiųjų takų jau nebeužtenka, paruošėme 11 km ilgio maršrutą „Pakilk virš Dusios”. Maršrutas pažymėtas tik google žemėlapyje. Centrinė maršruto dalis eina per Žagarių geomorfologinį draustinį, kuris skirtas išsaugoti ledyno pakraščio suformuotą vietovę su stambiomis stačiašlaitėmis kalvomis. Dzūkijos kalvos, tai ne Alpių kalnai, tačiau verta ir po jas paklaidžioti. Maršruto kulminacija – įspūdinga Dusios ežero panorama. Šis apžvalgos taškas iškilęs 43 metrus virš ežero paviršiaus.

Maršrutą galima sekti google navigacijoje (https://bit.ly/3j5g7Zu ) arba programėlėje, kuri atvaizduoja GPX failus.  GPX failas parsisiuntimui.

Žiedin verta užeiti į pelkę su nedideliu ežeriuku. Dažnas lankytojas pelkutę vertina dėl jos fotogeniškumo. O gamtininkus domina reta ežeriuko gyventoja – maža žuvelė ežerinė rainė, kuri puikiai jaučiasi vandenyje net ir deguonies trūkumo sąlygomis. Žiemą žuvelė miega įsiraususi į dugno dumblą, todėl jai nebaisu, jeigu vandens telkinys užšąla iki dugno.

Kelionėje prieisite gatvinius Žagarių bei Nakrūniškės kaimus. Didžioji dauguma kaimo sodybų yra išsidėsčiusios abipus vienos gatvės. Gyvenamieji namai dar išlaikę dzūkiškus bruožus – kuklūs, vieno aukšto, su skaldytais langais. Smagu pasivaikščioti rudenį, kai parausta senųjų klevų lapai.

Iš Trako pamiškės apžvalgos vietos matoma ne tik Dusios ežero platybės, bet ir stebuklais garsi atstatyta Kryžių šventovė.

Paskutinė maršruto atkarpa veda smėlėta Dusios ežero pakrante, kuri šį rudenį yra ypač plati.

Pirmąjį kilometrą jus lydės geltonos saulės mėlyname fone. Šis maršruto ruožas sutampa su piligriminiu Camino Lithuno keliu. Vėliau Jums reikės vadovautis tik skaitmeniniu maršruto žemėlapiu.

Daugiau informacijos: https://meteliurp.lrv.lt/lt/informacija-lankytojams/turistiniai-marsrutai/pesciuju-marsrutas-pakilk-virs-dusios-11-km